Anasayfa » Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı

Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı

Araba kredisi, otomobil kredisi, oto kredisi, araç kredisi veya son zamanlarda daha çok yaygın kullanımı ile söyleyecek olur isek taşıt kredisi, en çok tercih edilen bir ihtiyaç kredisi türü olarak dikkat çekiyor.

Taşıt kredisi iki farklı şekilde bankalar tarafından kullandırılıyor. Birinci olarak sıfır otomobiller için taşıt kredisi, bir diğeri de ikinci el otomobiller için kullanılan taşıt kredisi kullandırılıyor. Kredi miktarı ve faiz oranı, kredi kullanılan bankaya, otomobilin markasına, otomobil firmalarının bankalar ile yaptığı anlaşmaya göre değişiklik gösteriyor. İkinci el otomobillerde ise otomobilin yaşına göre faiz oranı değişiklik gösterebiliyor. Bankalar genellikle araç satış tutarının kasko değerinin yüzde 70 ile 80’ine kadar olan tutarı için taşıt kredisi kullandırıyor. Yüzde 20 ile 30 arasında bir opsiyon yaparak bankalar kendilerini garanti altına almış oluyorlar.

Araç kredisi kullanmak için Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, Halkbank, Ziraat bankası, Vakıfbank ve Akbank gibi bankaların kendi web siteleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Yada bankaların en yakın şubelerinden birine giderek otomobil kredisi kullanmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı ile kullanacağınız kredi miktarını, taksit tutarını, vadeyi ve faiz oranını girerek aylık ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı