Anasayfa » Araç Haberleri » Ferrari Roma tanıtıldı

Ferrari Roma tanıtıldı

Ferrari marka otomobilin merakla beklenen yeni modeli Ferrari Roma İtalya’da tanıtıldı. 4 kişilik yeni coupe modeli olan Roma modeli ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Adını İtalya’nın başkenti Roma’dan olan bu model aracın tasarımında Ferrari çizgileri yerine farklı bir tarzın kullanıldığı görülüyor.

Yere doğru eğimli burun yapısı ve ön ızgara retro bir izlenim yaratırken otomobilin yan cam çizgisi ve arka çamurluğunun yapısında Aston Martin otomobil markasına benzerliği de gözlerden kaçmıyor. Sürücü ve yolcuyu ayıran yüksek orta konsolun dikkat çektiği kokpitte ise sürücünün dışında ayrıca yolcunun önünde de dokunmatik bir ekran yer alıyor.

Ferrari Roma model yeni otomobil 620 beygir gücüne sahip. Otomobilde 3,9 litrelik çift turbo V8 motor yer alıyor. Bu tanıtılan yeni araç hız olarak ise 320 km/s’nin üzerine çıkartabiliyor. 8 ileri vitesli çift kavramalı bir şanzımana sahip otomobil  0’dan 100 kilometreye tam olarak 3.4 saniyede çıkıyor. Teknolojinin çok yoğun bir şekilde kullanıldığı araç sıfır kilometreden 200 kilometreye ise sadece 9.3 saniyede çıkabiliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir