Anasayfa » Araç Haberleri » Hyundai Inster 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tanıtıldı

Hyundai Inster 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tanıtıldı

Hyundai, 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda yeni elektrikli modeli Inster’ı tanıttı. Bu A-SUV segmentinde yer alan elektrikli otomobil, şehir içi kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Elektrikli otomobil ilk önce Kore’de satışa sunulacaktır. Sonrasında Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik gibi pazarlarda satışa sunulacaktır. Ayrıca bu model dışında, Hyundai Inster Cross adı verilen bir başka model  yakında piyasaya sürülecektir.

Hyundai Inster otomobilin özellikleri

Menzil ve Batarya Seçenekleri: Inster, standart olarak 42 kWh batarya ile donatılıyor. Ayrıca opsiyonel olarak uzun menzilli 49 kWh bir batarya seçeneği de sunuluyor. Her iki versiyon da tek bir motorla çalışarak 71,1 kW (97 PS) ve 84,5 kW (115 PS) güç üretmektedir. Uzun menzilli versiyon, WLTP normlarına göre 355 km’ye kadar menzil sağlamaktadır. 100 km’de ortalama 15,3 kWh enerji tüketmektedir.

Sürdürülebilir Malzemeler: Inster, hem iç hem de dış mekanda sürdürülebilir malzemeler kullanmaktadır. Örneğin, iç mekandaki plastik malzemeler pet şişelerden ve şeker kamışından elde edilen biyo-polipropilen ile hazırlanıyor.

Şarj Altyapısı: Hızlı şarj alt yapısı sayesinde Inster, WLTP normlarına göre 355 km’ye kadar menzil sunmaktadır. Ayrıca 120 kW yüksek güçlü bir DC şarj istasyonunda yaklaşık 30 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. İçerideki yerleşik şarj cihazı, özel bataryalı ısıtma sistemi ve yüksek verimli ısı pompası da kullanıcıya avantaj sağlıyor.

Tasarım ve İç Mekan: Inster, benzinli Casper modelinin tasarım mirasını taşıyor. Uzatılmış gövdesi sayesinde daha fazla iç alan sunmaktadır. Ayrıca LED gündüz sürüş farları ve piksel grafikli dönüş sinyalleri, sportif bir görünüm oluşturmaktadır.

Diğer araç haberleri için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir