Anasayfa » Araç Haberleri » Suzuki eVX Concept elektrikli araç tanıtıldı

Suzuki eVX Concept elektrikli araç tanıtıldı

Suzuki eVX Concept

Suzuki eVX Concept elektrikli araç, Hindistan’da tanıtımı yapılmıştır. Bir Japon firması olan Suzuki, elektrikli aracı eVX Concept’i Hindistan’da düzenlenen  Auto Expo 2023 fuarında tanıtımını gerçekleştirilmiştir. Firmanın ilk tamamen elektrikli otomobili eVX Concept olarak dikkat çekmektedir.

Suzuki eVX Concept 2025 yılında yollarda

Japonya’nın otomobil üretici firmalarından biri olan Suzuki ilk tamamen elektrikli konsept otomobilini tanıtmıştır. Tanıtım Hindistan’daki Auto Expo 2023 fuarında gerçekleştirilmiştir. Elektrikli SUV model eVX Concept’in 2025 yılında yollara olması beklenmektedir. Suzuki eVX Concept, Hindistan’ın Delhi şehrinde düzenlenen Auto Expo 2023 fuarında gerçekleştirilmiştir. Söz konusu fuar Maruti Suzuki Pavilion’unda yapılmıştır.

Otomobil üreticisi Suzuki tarafından verilen bilgiye göre 4×4 özelliğindedir. Söz konusu elektrikli otomobil, Suzuki’nin güçlü 4×4 DNA’sını modern elektrikli araçların avantajları ile birleştirmektedir. Özellikle sert hatları ile SUV olması nedeniyle söz konusu otomobil arazi için biçilmiş bir kaftan gibi görünmektedir.

eVX Concept 550 km menzile sahip

Söz konusu elektrikli otomobilin dış özelliklerine bakıldığında 4 bin 300 milimetre uzunluğunda olduğu görülmektedir. Yüzde 100 elektrikli olarak üretilecek olan bu otomobil ayrıca dış tasarımı olarak ise farklı bir SUV modeli olduğu görülmektedir. Genişlik olarak baktığımızda ise otomobilin 1.800 milimetrelik bir genişliğe sahip olduğu görülmektedir. Ayrıca bu elektrikli otomobil yükseklik olarak ise 1.600 milimetre yüksekliğe sahip olduğu görülmektedir. Hindistan MIDC standartlarına göre söz konusu otomobilin 550 km menzile sahip olduğu belirtilmektedir. Ve ayrıca bu otomobilde 60 kWh’lik bir bataryanın olması planlanmaktadır.

Bir Japon otomobil üretici olarak hizmet veren Suzuki, yakın bir zaman içerisinde Kanada’da bulunan Inmotive ile ortaklık kurması beklenmektedir. Ortaklık sonucunda ise elektrikli araçları için şanzıman üretim sorununu bu şekilde çözmeyi planlamaktadır. Ve böylece firma tarafından geliştirilen şanzıman sayesinde elektrikli araçların verimliliğinin artması planlanmaktadır.

Diğer otomobil fiyatları ile ilgili haberler için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir