Anasayfa » Araç Haberleri » Yerli otomobil tanıtıldı

Yerli otomobil tanıtıldı

Yerli Otomobil TOGG

TOGG tarafından çalışmalara başlanarak hayata geçirilen yerli otomobilin tanıtım töreni 27 Aralık 2019 tarihinde Gebze’de Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirildi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş otomobil ile ilgili detaylar verdi. Karakaş “Sıfırdan başladık, 15 sene içinde 5 modelimiz olacak.” dedi.

Otomobilin bazı özellikleri

Üretime geçmek için fabrikanın nerede yapılacağı da merak konusu olmuştu. Bunun cevabı da bu törende Bursa, Gemlik’te kurulacak yerli otomobil fabrikası 2021 yılında faaliyete geçecek. Yerli otomobil 200 ve 400 beygir iki motor seçeneğine sahip olacak. 200 beygir gücünde motoru olan otomobil 0 km’den 100 km’ye 7.6 saniyede ulaşacak. 400 beygir gücünde motoru olan otomobil ise 0 km’den 100 km’ye 4.8 saniyede ulaşacak.

Yarım saatte şarj oluyor

Yerli otomobil 300 km ve 500 km menzile sahip olacak. Hızlı şarj imkanı ile 30 dakikanın altında şarj olma imkanı olacak. Teknoloji olarak da akıllı bağlantı, internet üzerinden güncelleme gibi özellikler otomobilde standart olarak sunulacak.

Trafiğin durduğu anda kendiliğinden durup kalkabilecek olan otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de yer alıyor. Holografik Asistan sayesinde yoldaki tümsekler, köprüler, yol detayları direkt olarak sürücünün göz bebeğine ışınlar yolu ile iletiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir