Anasayfa » Araç Kampanyaları » 3 banka daha Taşıt Finansmanı Kampanyası’na katıldı

3 banka daha Taşıt Finansmanı Kampanyası’na katıldı

Daha önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan düşük faizle otomobil sahibi olma fırsatı devam ediyor. Üç kamu bankası düşük faizle Taşıt Kredisi vermeye devam ederken bu bankalara üç banka daha katıldı. Daha önce bilindiği gibi 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren üç kamu bankası otomotiv sektörünü ve yerli üretimi desteklemek amacıyla Taşıt Finansmanı Kampanyası  adı altında bir kampanya başlatmışlardı.

Yeni katılan bankalar hangileri?

Yüzde 0.49 ve yüzde 0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi kullanma fırsatı sunulan Taşıt Finansmanı Kampanyası‘na Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım olmak üzere toplam üç banka daha katılmış oldu. Böylece aylık yüzde 0.49 ve yüzde 0.69 faiz oranı Taşıt Finansmanı Kampanyası kapsamında taşıt kredisi kullandıran banka sayısı toplam 6 olmuş oldu. , yeni başlattıkları “taşıt finansmanı kampanyası” ile aylık yüzde 0.49-0.69 katılım paylı taşıt finansmanı sağlamaya başladı.

Kampanyaya dahil olan üç kamu katılım bankası tarafından yapılan açıklama şöyle;

“1 Ekim 2019 tarihinde otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve müşterilere uygun koşullarda finansman sağlamak amacı ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından bir kampanya başlatılmıştı. Bugünden itibaren Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım bankaları da yine otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve müşterilere uygun koşullarda finansman sağlamak amacı ile Taşıt Finansmanı Kampanyası başlatıyor. Üç kamu katılım bankası, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile yaptıkları işbirliğiyle 31 Aralık 2019 tarihine kadar müşterilerine uygun oranlı finansman avantajı sunacak.

Anlaşmalı otomobil markaları hangileri?

Yapılan açıklamaya göre Taşıt Finansmanı Kampanyası Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için geçerli olacak. Kampanya 31 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek. Kredi vade oranları ise 12 ay ile 60 ay arasında olacak. Bu kampanyaya binek ve ticari olarak dahil olan araçlar şöyle;

Binek Araçlar (50 bin -120 bin lira): Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Renault Mais, Toyota

Ticari Araçlar (72 bin – 500 bin lira): BMC, Fiat, Ford-Otosan, Gaz Grup, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar, Temsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir