Anasayfa » Araç Haberleri » Araçlarda Kasko hangi durumda bozulur?

Araçlarda Kasko hangi durumda bozulur?

Aracınızla trafikte ilerlerken karşınıza çıkabilecek kaza risklerine karşı kullanmış olduğunuz araca sigorta yaptırmak önemli. Bu durumda otomobil kullanan kişilerin aklına gelen ilk soru; sigortamın hasarsızlığı hangi durumlarda bozulur?  oluyor.

Bu konu ile ilgili Auto King Genel Müdür Ertuğrul Bul, yaptığı açıklamada; sigorta yaptırmadan önce sigorta şirketinin anlaşmalı araç servislerinin yaygın olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti. “Sigorta poliçesinin hasarsızlık kaydının bozulması servisin ilgili sigorta şirketi ile anlaşması olup olmadığına göre değişkenlik gösterir. Servisin, araç sahibinin sigorta şirketi ile anlaşması yoksa kasko poliçelerindeki hasarsızlık bozulur” açıklamasında bulundu.

Sigorta şirketleri kasko poliçesiyle birlikte aracın tamirini hızlandıracak hizmetleri de kasko kapsamında veriyor. Bu noktada sigorta şirketleri, sigortalılara hızlı ve kaliteli bir hasar onarım hizmeti sunabilmek içi otomotiv sektöründeki firmalar ile yetkili ve özel servislerle onarım anlaşması imzalıyor. Buradaki temel amaç; konunun maddi boyutunu düşünmemek… Dolayısıyla akla gelen temel soru olan “aracımı özel servislere götürürsem sigortamın hasarsızlık kaydı bozulur mu?” sorusunun cevabını AUTO KING Genel Müdür Ertuğrul Bul, “Sigorta poliçesinin hasarsızlık kaydının bozulması servisin ilgili sigorta şirketi ile anlaşması olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Servisin, araç sahibinin sigorta şirketi ile anlaşması yoksa kasko hasarsızlık kaydı bozulur” diyerek açıkladı.

Sigorta yaptırmadan önce sigorta şirketlerinin tüm faaliyetlerini inceleyin!

18’i mini, 30’u mobil, 25’i ATS olmak üzere sigorta şirketi ile çalışan AUTO KING’in bu durumda müşterilerinin işini kolaylaştırdıklarını söyleyen Bul, kaskonun ailelerin yanı sıra bireyin yatırımlarını koruyan önemli bir teminat olduğunu belirtti. Auto King olarak acil durumlarda eksper çağrılması ve hasar dosyasının takibi gibi zaman alan süreçlerinin yönetimini üstlendiklerini söyleyen Bul, “Hasar anlaşmalı araç servisleri kasko güvencesini destekleyen önemli hizmetlerden biridir. Araç sigorta türlerinden hangisi seçmiş olursanız olun, sigorta almadan önce sigorta şirketlerinin tüm faaliyetlerini ve hizmetlerini araştırmak faydalı olacaktır. Çünkü şirketlerin sunduğu hizmetler değişiklik gösterir. Bir sigorta şirketinin anlaşmalı araç servisinin yaygın olması, o şirkete sigortamızı yaptırmak için iyi bir nedendir” dedi.

Ayrıca kasko yaptıracaklara Tam Kasko poliçesi tavsiye ettiklerini belirten Auto King Genel Müdür Ertuğrul Bul, bu poliçenin Kasko genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamını ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilecek tüm riskleri içeren bir kasko türü olduğunu aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir