Anasayfa » Araç Haberleri » Dacia Duster SUV pazarının lideri

Dacia Duster SUV pazarının lideri

Dacia Duster

Güçlü karakterini vurgulayan dış tasarımı ve müşterilerine kalite ile konforu bir arada sunan iç tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Dacia Duster model otomobiller SUV pazarında büyük ilgi gördü.  2020 yılının ilk 2 ayını, gerçekleştirdiği 2 bin 116 adet satış ve elde ettiği 14,8 segment payı (C-SUV) ile toplam SUV pazarının lideri olarak tamamladı.

Dacia Duster model otomobiller 2020 yılının ilk 2 ayında segment payını 2019 yılı aynı dönemine göre yüzde 17 artırmayı başardı. Otomobillerde satış adeti ise yüzde 229 oranı ile üç katından daha fazla yükseldi.

Dacia, Duster modeli satışlarının yüzde 70’ini meydana getiren ECO-G serisini; Comfort ECO-G 115bg 4×2 ve Prestige ECO-G 115bg 4×2 versiyonları ile müşterilerin beğenisine sunuyor. 133 bin 400 TL’den başlayan fiyatların dışında ayrıca 3 km’de sadece 1 TL ile yakıt tüketim avantajı sunan Duster ECO-G, ekolojik özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Dacia Duster model otomobillerin 129 bin 400 TL fiyata sahip Comfort 1.0 Tce 100bg 4×2 benzinli versiyonu ile C-SUV segmentindeki en uygun fiyatlı otomobili müşterilerine sunuyor. Comfort ve Prestige 1.3 Tce 150bg 4×4 versiyonları ise gerçek bir SUV’un gücünü ve off-road becerisini bünyesinde barındırıyor.

Comfort ve Prestige olmak üzere iki donanım seviyesi ile pazarda yerini alan Duster, dikkat çeken konfor ve güvenlik ekipmanlarına sahip. Otomatik klima, otomatik yanan farlar, 360° kamera, Eller Serbest Dacia Kart Sistemi, perde hava yastıkları, elektrik takviyeli direksiyon, Kör Nokta Uyarı Sistemi, 4×4 Bilgilendirme Ekranı, bel destek ayarlı yeni koltuklar ve Yokuş İniş Destek Sistemi Duster’da sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir