Anasayfa » Araç Haberleri » Peugeot Rifter elektrikli oluyor

Peugeot Rifter elektrikli oluyor

Peugeot Rifter

Peugeot, elektrikli hafif ticari araç ürün yelpazesi içindeki popüler modeli E-Rifter’ın yeni neslini tanıttı. 2025 yılına kadar elektrikli araç pazarında lider bir marka olmayı hedefleyen Peugeot, E-Rifter dâhil 9 elektrikli binek otomobil ve 3 elektrikli hafif ticari araçla Avrupalı üreticiler arasında en geniş elektrikli ürün yelpazesini sunan markalardan biri olarak öncü rol üstleniyor.

E-Rifter, maceracı bir tasarıma sahip

E-Rifter, gelişmiş bir tasarıma sahip ve yeni marka imzalarını da gururla taşıyor. Ayrıca güçlü maceracı karakterini destekleyen güçlü, sağlam ve samimi tarzını da korumaya devam ediyor. Yeni Peugeot E-Rifter, müşterilerinin “Göz alıcılığın birçok şekli var” değerleri ile uyumlu bir şekilde tasarlandı. Bu iyimser ve aktif müşteriler, modern görünümlü, en güncel bağlantılı teknolojilere sahip bir araç arıyorlar. Bunlarla birlikte doğayı önemseyen, enerji geçişine katkıda bulunan, optimum konfor için bolca alan sunan bir araç da istiyorlar. Hafta sonu aktivitelerini ve günlük ihtiyaçları karşılayan E-Rifter Combispace’in niteliklerini önemsiyorlar.

E-Rifter, kapsamlı güvenlik teknolojilerine sahip

Kapsamlı sürüş destek sistemleri yelpazesi, Yorgunluk Tespit Sistemi, Trafik İşaretlerini Tanıma Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Acil Durdurma Güvenlik Freni, hız sınırlayıcı ve Adaptif hız sabitleme sistemi dahil E-Rifter, 17 sürüş destek sistemiyle donatılıyor. Ayrıca park yardımı, ön ve arka olmak üzere 12 adet sensöre ek olarak yüksek çözünürlüklü geri görüş kamerasıyla donatılan VisioPark 180° sistemiyle iyileştirilmiştir.

E-Rifter, güçlü bir elektrikli motor ve uzun menzile sahip

Yeni E-Rifter, Standart-4,40 metre ve Uzun-4,70 metre olmak üzere 5 veya 7 koltuklu 2 versiyonda üretiliyor. Ayrıca uzun versiyon, daha uzun aks mesafesi sayesinde daha fazla alana sahip. Araç 0-100 km/s hızlanması 11,2 saniye) korurken menzili 320 km’ye (WLTP birleşik döngüsü sertifika onayı bekliyor) ulaşacak şekilde geliştirdi.

E-Rifter’ın şarj süresi 30 dakikadan az

E-Rifter’ın tahmini şarj süreleri:

  • 100 kW halka açık şarj noktasında: 30 dakika (%0-80 şarj).
  • 11 kW Wallbox’ta: 11 kW entegre şarj cihazıyla 5 saatte tam şarj.
  • 7,4 kW Wallbox’ta: 7 kW entegre şarj cihazıyla 7,5 saatte tam şarj.
  • 16A güçlendirilmiştir, ev tipi prizde: 15 saatte tam şarj.

E-Rifter, yenilikçi bir iç mekana sahip

E-Rifter’ın iç mekanı, yenilikçi ve modern bir tasarıma sahip. Ayrıca yüksek kaliteli malzemeler ve birinci sınıf işçilik göze çarpıyor. Kokpit, sürücü odaklı bir tasarıma sahiptir. Bunun dışında ayrıca tüm önemli kontroller sürücünün kolayca erişebileceği bir konumda bulunmaktadır.

E-Rifter, sınıfının en iyisi pratiklik sunuyor

E-Rifter, sınıfının en iyisi pratiklik sunmaktadır. 5 koltuklu versiyonda 775 litre, 7 koltuklu versiyonda ise 597 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Ayrıca, arka koltuklar katlandığında 3 bin litreye kadar genişleyen bir kargo alanı sunuluyor.

E-Rifter, elektrikli bir macera için ideal bir araç

Peugeot E-Rifter, güçlü bir elektrikli motora sahiptir. Bununla birlikte uzun menzil, kapsamlı güvenlik teknolojileri ve yenilikçi bir iç mekana sahiptir. Ayrıca bu özellikleriyle, elektrikli bir macera için ideal bir araç olarak öne çıkıyor.

Diğer araç haberleri için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir