Anasayfa » Araç Haberleri » Yeni Renault Captur ile daha iyi kalite, daha yüksek teknoloji

Yeni Renault Captur ile daha iyi kalite, daha yüksek teknoloji

Renault Captur

Renault’un en beğenilen SUV segmenti araçlarından biri olan Yeni Renault Captur yeni modelini tanıttı. Bugüne kadar 1,5 milyondan fazla satış adedi gerçekleştiren Captur, daha iyi kalite ve daha yüksek teknoloji sloganı ile yine yollarda öncü olmaya geliyor.

B-SUV Segmentinin En İyisi Olma Özelliği

B-SUV segmentinde yer alan rakip sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bu Renault Captur modeli için sorun değil. 2013 yılından bu yana satış rekorları kıran ve rakiplerinden sıyrılan Captur, her geçen gün satış adedini arttırmaya devam ediyor. Son olarak 2018 yılında Avrupa’da toplamda 285.000 satış adedine ulaşan Captur’un yeni modeli basına lanse edildi.

Bu defa daha dinamik ve daha güçlü bir tasarım ile karşımıza çıkacak olan Captur için bir yenilik daha var. Renault, rekabetin sınırlarını zorlayacak bir hamleye imza atarak Çin’de üretime geçiyor. Bu sayede Avrupa piyasasından sonra global bir kimlik kazanıyor. Yeni Renault Captur, rakiplerini satış rakamlarında katlamak ve piyasadaki hakimiyetini güçlendirmenin peşinde.

Daha Yüksek Teknoloji

Yeni Renault Captur otomobilin ilk göze çarpan özelliği elektrik ve internet bağlantılı otonom sürüş özelliği. Bazı araçlarda yeni yeni görmeye alıştığımız bu özellik sayesinde belirli mesafeleri otonom sürüşe teslim edecek olan model, platform olarak da CMF-B üzerinde yoğunlaştı.

Dış güzelliği ve güçlü duruşu ile Yeni Renault Captur, neredeyse üst segmentlerde yer alan SUV sınıfı araçlar ile de rekabet edecek boyuta ulaşmış durumda. İç mekanda yeniliğe giden Renault, ön panelde yumuşaklığa, kapı paneli ve vites kolunun yer aldığı orta konsol ile kokpitte ise fütüristtik tarza geçmiş durumda.

Dev Dijital Panel ve Multimedya Göstergeler

Yeni Renault Captur otomobilde 9,3 inç multimedya ve 10,2 inç dijital paneli bulunmakla birlikte, iç aksamda hiçbir teknolojik gelişmeden kaçılmamış ve neredeyse rakiplerinden sıyrılmak üzere üst segmente geçmiş bir tasarım söz konusu.

Yollar Captur ile Rengârenk

Toplamda 11 adet renk seçeneği, 4 adet tavan rengi ve 3 özel paket seçeneği ile Yeni Renault Captur, birbirinden renkli, rengarenk seçeneklerinize uygun şekilde tercihe sunulabilecek. Konfor ve kaliteyi bir araya getirmekte oldukça başarılı görünen aracın yakıt hacmi 27 litre olacak. Ayrıca sınıfının bagaj hacmine göre oldukça iddialı bir iyileştirmeye maruz kalan Captur, yeni bagajının 536 litre olacağı bildirildi.

Motor Seçenekleri

Daha önceki modellerinde olduğu gibi 1.0, 1.3 ve 1,5 Dizel seçeneklere sahip olacak Yeni Captur otomobillerde 1,5 Dci 95 bg, 1.5 dci 115 bg ve 1,5 dci EDC motorlar kullanıldı. Benzinli modellerinde ise 1.0 Tce 100 bg, 1.3 Tce 130 bg ve 1.3 Tce EDC GPF 155 bg gücünde motor seçenekleri mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir