Anasayfa » Araç Haberleri » Yerli otomobil 2022’de yollarda olacak

Yerli otomobil 2022’de yollarda olacak

Yerli Otomobil

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, yerli otomobil ile ilgili 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi hakkında bilgi verdi. Karakaş “Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz” dedi.

Her iki yılda bir organize edilen ve bu sene “Dijital Gelecek” temasıyla Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından gerçekleştirilen Vizyoner Zirvesi sona erdi.  Düzenlenen zirvedeki Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye başlıklı panelde konuşan Gürcan Karakaş, otomotiv sektörü ile ilgili olarak sektörün bir değişim sürecinden geçtiğini, yakın zamanda araçlardaki tüm cihazların akıllı cihazlara dönüşüp birbiriyle iletişim halinde olacağını belirtti.

Klasik tarzda üretilen arabaların payı yüzde 60’lara düşecek

Karakaş, Araçların sürücüsüz hale geleceğini ve bazı tezlere göre otomobil sahiplik oranlarının azalacağını dile getirdi. 2035 yılında bugünkü klasik tarzda üretilen arabaların payının yüzde 60’lara düşeceğini anlattı.

Karakaş, yerli otomobil sürecinden bahsederek, bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kendilerine çok ciddi destek verdiğini, savunma sanayisinde çok ileride olduklarını, bu projeleri yapanların otomobil de üretebileceğini aktardı.

Amaç elektrikli bir araç sahibi olmak

Yerli otomobil üretimi noktasında en önemli yatırımın yeterli donanıma ve liyakate sahip personel olması gerekiyor. Karakaş, Türkiye’nin bu yarışın içerisinde olduğunu bildirdi. Karakaş, “Grubumuzu kurarken amacımız, milli ve uluslararası platformda rekabet edebilen tamamen elektrikli bir araç sahibi olmaktı.” dedi.

Otomobil kampanyaları için tıklayınız….

TOGG Üst Yöneticisi Karakaş, yerli otomobil için, banttan ineceği yıl ile ilgili olarak 2022 yılının belirtildiğini ve bu sürenin kısa olduğuna dair bir yorum yapıldı. Bu yorum üzerine, “Bu soruyu biz de kendimize sorduk. Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir