Anasayfa » Araç Haberleri » Tesla Model S Tanıtımı

Tesla Model S Tanıtımı

Tesla

TESLA Araçları dünyaca ünlü bilim adamı ve mühendis olarak tanınan Elon Musk’ın  Çok Gizli Tesla Motors Ana Planı’nın halkalarını oluşturmaktadır.Musk’ın bu planının 2. hallkasını oluşturan MODEL S Serisi, TESLA araçlarının ve teknolojinin büyük bir devrimi diyebiliriz.

Tesla’nın elektrikli ve akıllı araçlar başlığı altında çıkartmış olduğu 3 halkadan oluşan bu Ana Plan aynı zamanda dünyada Lithium Pil denilen,normal pillerden kat be kat güçlü aynı zamanda da uzun ömürlü pillerin de üretim ve satış oranlarını artırdı.

MODEL S Serisi olarak piyasaya sürülen ve Tesla’nın 2.serisini oluşturan bu araçların ön ve arka tekerleklerinin arasındaki şasi kısmında tamamen Lithium Batarya içermesiyle aracın alt kısmına ağırlık yaptığı için sürücülerine harika bir yol tutuş keyfi yaşatıyor.Ayrıca araçta herhangi bir soğutma işlemi gerçekleşmediği için filtreler ve filtre ekipmanları bulunmadığı için araçlara hafiflik katmaktadır.

Elon Musk’ın üretimini yaptığı  MODEL S serisi 0 dan 100 e 5.4 saniye çıkabilecek performansa sahiptir ve 12V’luk aküsüyle elektrik akımlarını oldukça sakin ve düzenli bir şekilde sağlamaktadır.Bu performansına ve bir aracın üretebileceği gündelik normal elektrik düzeyine göre MODEL S serisinin tam dolu bataryalar ile gittiği toplam yol 650 ila 700 km arasında değişmektedir.

MODEL S Serisinin Auto-pilot özelliği başlı başınca araç dünyasında ve teknoloji dünyasında bir ilki yakalamakla birlikte,Türkiye’de direksiyona portakal sıkıştırmak gibi ironik çözümler bulunmasına rağmen güvenlik açısından ve diğer açılarldan hiçbir taviz  vermiyor,onlarca kilometreyi siz elinizi dokunmadan gidebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir