Anasayfa » Araç Haberleri » Tesla ne zaman Türkiye’ye gelecek! Tarih belli oldu

Tesla ne zaman Türkiye’ye gelecek! Tarih belli oldu

Tesla

Tesla ne zaman Türkiye’ye gelecek! Bu sorunun cevabı merak edilmektedir. Diğer taraftan da Tesla, Türkiye’de uzun zamandır beklenen elektrikli otomobillerinin satışı için gün saymaktadır. Instagram hesabından yapılan bir paylaşımda “4/4” tarihine yer verilmiştir.  Ancak henüz araçların satışa başlanacağı tarih mi yoksa hangi ürünlerinin satışa çıkarılacağını öğreneceğimiz tarih mi olduğu henüz belli değildir.  Türkiye’deki ilk etapta Model 3 ve Model Y araçlarının satışa çıkarılması beklenmektedir.

Tesla Model 3, Tesla’nın orta sınıf elektrikli otomobili olarak tanımlanabilecek bir modelidir. 2017 yılında piyasaya çıkarılmıştır. Bo modelin hala üretimi devam etmektedir. Model 3, Tesla’nın en popüler modelidir ve elektrikli araç pazarında büyük bir etkiye sahiptir. Model 3, uzun menzil, hızlı şarj olabilme ve benzeri özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Tesla Model Y ise, Tesla’nın SUV (Sport Utility Vehicle) tarzı bir elektrikli araç modelidir. 2020 yılında piyasaya çıkarılmıştır ve hala üretimi devam etmektedir. Model Y, Model 3 ile benzer bir tasarıma sahiptir, ancak daha yüksek bir pozisyonda ve daha fazla yer sunan bir SUV tarzında tasarlanmıştır. Model Y, Model 3 gibi uzun menzil, hızlı şarj olabilme gibi özelliklere sahiptir ve ayrıca açık hava yolculuğu imkanı sunmaktadır.

Her iki model de Tesla’nın en son teknolojik özelliklerini içermektedir ve yüksek performans, verimlilik ve sürüş keyfi sunmaktadır.

Tesla ne zaman Türkiye’ye gelecek!

Ne zaman geleceği konusunda kesin bir bilgi verilmemektedir. Ancak bu tarihin “4/4” işaretinde 04 Nisan 203 olduğu tahmin edilmektedir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından şarj ağı işletmeci lisansı verilen Tesla, Türkiye’de kuracağı şarj istasyonlarında tüm elektrikli araç modellerine hizmet verecek ve şarj hizmeti fiyatını kWh bedeli üzerinden belirleyecek.

Tesla hakkında

Elon Musk liderliğindeki Tesla, elektrikli araçlar, sürekli enerji üreten solar sistemler ve enerji depolama sistemleri gibi çevreci ve yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla kurulan bir Amerikan teknoloji şirketidir.

Tesla, Roadster, Model S, Model 3, Model X ve Model Y gibi birçok elektrikli otomobil üretmektedir. Ayrıca bu araçlar sıfır emisyonlu sürüş, yüksek hız ve uzun menzil sunan özellikleriyle öne çıkmaktadır. Ve ayrıca, Tesla enerji depolama ürünleri de bulundurmaktadır. Bu ürünler evler ve işletmeler için enerji depolama çözümleri sunmaktadır. Tesla, sürdürülebilir enerji ve elektrikli araçlar sektörlerinde öncü bir rol oynamayı amaçlamaktadır. Bu alanlarda devrimsel değişiklikler yaratmak için çalışmaktadır.

Diğer araç haberleri için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir